środa, 22 grudnia 2010

Świąteczny filc

Świeżutka czesanka spisuje się wspaniale.
Wykroiłam trochę czasu wśród przygotowań do świąt, tak pomiędzy mieszaniem bigosu a lepieniem ciastek i w świątecznym nastroju ufilcowałam kolejne anioły.
Tym razem nastąpił mały miks technik – sukienki filcowałam we wtorek na mokro i dziś dofilcowywałam skrzydełka i główki. Niestety mokra czesanka nie chce się filcować igłą, stad musiałam czekać cały długi dzień aby skończyć swój pomysł... to była męczarnia.

Przyznam, że jestem dumna z rezultatu. Anioły robią niesamowite wrażenie gdy wiszą na oknie lub stoją na stole ze świeczkami. Frędzle na końcach sukienek są trochę demoniczne, co burzy słodycz kolorów.
To największe z moich dotychczasowych prac, fioletowo-niebieski anioł ma aż 23cm wysokości - gdy stoi na stole, wisząc na firance przez zwisające frędzle wydaje się większy, anioł zielony i czerwony są mniejsze ok 17cm.

Połączenie filcu wykonanego na mokro z elementami filcowanymi na sucho daje ciekawy efekt. W przypadku aniołów sukienki są sztywne, mocne, są stelażem dla całej postaci, natomiast skrzydła i główki z anielskimi włosami są delikatne i miękkie – nadają całości lekkości i łagodzą demoniczne frędzle :)
W przyszłości jeszcze coś wymyślę aby te dwie metody wykorzystać...jedyną wadą tego miksuj metod jest to, że trzeba cierpliwie czekać aż elementy filcowane na mokro wyschną aby można było dalej nad nimi pracować. Niestety gdy mam „pomysł na” i rzucam się w wir pracy - cierpliwość nie jest moją mocną stroną :/

2 komentarze:

 1. Piękne są te filcowe aniołeczki :)
  Ja się jakoś nie mogę przełamać do filcowania na mokro. Jakoś igła bardziej do mnie przemawia no i filcowanie na sucho wywołuje u mnie terapeutyczne działanie :)
  Pozdrawiam ciepło, będę do Ciebie zaglądać :) Powodzenia :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Agatko
  Ja zdecydowanie bardziej lubię filcować na mokro - to taki powrót do dzieciństwa i nieskrępowanej zabawy z wodą i mydłem/piaskiem/błotem (niepotrzebne skreślić) :)
  Pozdrawiam i zapraszam do dalszych odwiedzin :D

  OdpowiedzUsuń